Granulaty z myślą o środowisku

Usługi wtryskowe, wtryskiwanie tworzyw sztucznych

Od stycznia 2023 Compositive oferuje swoim klientom nową usługę w postaci profesjonalnych usług wtryskowych i wtryskiwania tworzyw sztucznych. 

Jako producent komponentów WPC i nie tylko, posiadamy bogate doświadczenie w zakresie technologii wtrysku, wykwalifikowaną kadrę, a także profesjonalny park maszynowy.

usługi wtryskowe

Usługi wtryskowe Compositive

Oferta naszego zakładu produkcyjnego w Kukowie w województwie małopolskim obejmuje przede wszystkim jednokomponentową technologię wtrysku. W ramach zlecenia istnieje możliwość barwienia i wtryskiwania następujących tworzyw:

Pracujemy m. in. na wtryskarkach:

  • BATTENFELD TM 3500/2800
  • BATTENFELD BA 1000 CDC
  • NEGRIBOSSI NOVA e80t

Zalety usług wtryskowych

Wtryskiwanie tworzyw sztucznych i technologia wtrysku posiadają wszechstronność zastosowania w zakresie działań produkcyjnych. Technologia wtrysku może być wykorzystywana do produkcji elementów z różnych branż, od branży przemysłowej, motoryzacyjnej po branżę dekoracyjną, spożywczą i cateringową.

Praca wtryskarek jest zautomatyzowana, a jednocześnie bardzo sprawna, co jest efektem zastosowania suszarek czy podajników, przyspieszających działanie całego systemu.

Usługi na wtryskarkach w firmie Compositive

Realizacja usług na wtryskarkach wymaga dużego doświadczenia i kompleksowej wiedzy na temat przetwórstwa tworzyw sztucznych. Compositive jako producent granulatów WPC, granulatów na bazie mączki drzewnej, ekologicznych granulatów z łuską kawy i innych komponentów, posiada bogate doświadczenie w zakresie produkcji i technologii wtrysku.

W całym procesie, oprócz doświadczenia, ważna jest również kontrola parametrów na wtryskarce oraz kontrola jakości gotowych produktów. Aby uzyskać oczekiwany efekt, stale trzeba kontrolować proces uplastyczniania i sieciowania tworzywa, dlatego też starannie dobieramy nasza kadrę produkcyjną.

Dlaczego warto skorzystać z usług wtryskowych w Compositive?

Zlecanie usług wtryskowych w firmach zewnętrznych ma bardzo wiele zalet związanych z optymalizacją produkcji. Jest to szczególnie ważne, kiedy klient posiada własną formę do wtrysku, ale nie ma maszyn lub własnych mocy przerobowych. W takich sytuacjach szczególnie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Z naszej strony oferujemy przede wszystkim:

  • doświadczenie – powstałe na bazie we własnej produkcji tworzyw sztucznychw zakresie takich jak PP, PLA, WPC oraz komponentów z domieszką łuski kawy i konopii.
  • profesjonalny park maszynowy – dysponujemy zróżnicowanym parkiem wtryskarek, który umożliwia nam efektywne produkowanie kształtek o różnych rozmiarach w seriach o różnej wielkości.
  • automatyzację i kontrolę jakości– wtryskarki, na których realizujemy usługi, pozwalają na automatyzowanie procesu produkcji kształtek, co umożliwia uzyskanie optymalnego jednostkowego kosztu produkcji.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Przeczytaj także