Granulaty z myślą o środowisku

Ekologiczne granulaty kompozytowe z łuską kawy

Jednym z pierwszych produktów w zakresie granulatów Compositive były granulaty kompozytowe WPC (wood plastic compositie) z dodatkiem mączki drzewnej. Są to najbardziej znane i najpopularniejsze granulaty, które wykorzystuje się do produkcji ekologicznych produktów wykorzystywanych np. w gastronomii, branży cateringowej, dekoracyjnej oraz w każdej innej, w której stosowany jest popularny plastik. Od pewnego czasu w ramach oferty naszej firmy znajdują się również nowoczesne granulaty kompozytowe z łuską kawy.

granulaty z łuską kawy

Nowoczesne kompozyty z łuską kawy

Compositive mając na uwadze ochronę środowiska i ponowne wykorzystywanie surowców w ramach idei „zero waste” obok mączki drzewnej, włączył do produkcji łuskę palonej kawy, która stała się kolejnym rodzajem wypełniacza do granulatów z portfolio marki.

„Z uwagi na zwiększające się zużycie zasobów ropy naftowej, wzrost jej ceny oraz problem związany z odpadami i ich wpływem na środowisko, w naszej firmie poszukujemy coraz nowszych możliwości zastosowania naturalnych surowców w przemyśle tworzyw sztucznych. Zastosowanie takich wypełniaczy pozwala na uzyskanie odpowiednich właściwości tworzyw kompozytowych, ale także przyczynia się do rozwiązania problemu zagospodarowywania rosnących ilości odpadów poprodukcyjnych. Z tych powodów w produkcji granulatów zaczęliśmy wykorzystywać łuskę kawy” mówi Piotr Pacyga z Compositive.

Obecnie granulaty kompozytowe Compositive z łuską kawy wykorzystywane są już szeroko do produkcji materiałów i produktów w różnych branżach. Jedną z nich jest branża dekoracyjno-ogrodnicza, do której wprowadzone zostały np. doniczki i osłonki właśnie z naszego tworzywa.

Przeczytaj także