produkty

Granulat WPC

Granulat WPC – wood plastic composite – jest kompozytem tworzywowo-drzewnym, szeroko modyfikowanym pod kątem osiągnięcia wysokiej wytrzymałości. Posiada doskonałe właściwości reologiczne i charakteryzuje się wysoką odpornością na degradację termiczną.

granulat

WPC Standard

kompozyt polimerowo-drzewny składający się z bazy poliolefinowej oraz materiałów pochodzących z recyklingu takich jak: wiórki drzewne, łuska kawy czy konopie. W ramach gamy tworzyw WPC Standard możemy wyróżnić także granulat na bazie „zielonego” HDPE z firmy Braskem, który jest łączony z wiórkami drzewnymi, co czyni go produktem serii EKO.

Materiał WPC Standard jest szeroko modyfikowalny pod kątem osiągnięcia wysokiej wytrzymałości, a jego najważniejsze zalety to:

granulat

WPC Biodegradowalne

Z uwagi na fakt, iż konsumenci coraz większą wagę przykładają do produktów stworzonych z odnawialnych surowców które ulegają biodegradacji nasza firma wyszła z rozwiązaniem gwarantującym właśnie taki materiał, w 100% certyfikowany przez angielskie laboratorium.

Granulat biodegradowalny to opracowany przez nas unikalny materiał przeznaczony do produkcji biodegradowalnych wyrobów jednorazowych i wielokrotnego użytku: opakowań, folii i elementów o określonych właściwościach, produkowanych metodą wytłaczania, termo forowania i wtrysku.

Połączenie bazy poliolefinowej z wiórkami drewna nie jest przypadkowe i w efekcie jest nie tylko pożyteczne w kontekście mniejszego zużycia plastiku, ale również w kontekście właśnie rzeczonej biodegradacji. Drewno ma bardzo pozytywny wpływ na bakterię która powstaje i powoduje iż nie mamy tu do czynienia z mikro plastikiem, a więc możemy mówić o pełnej biodegradacji. Można wręcz powiedzieć że drewno zwiększa apetyt bakterii na rozprawienie się z mikro plastikiem.

granulat

WPC Biokompostowalne

Na wstępie musimy zaznaczyć, że jest to materiał wciąż w fazie testów i pomimo iż są one bardzo zaawansowane i obiecujące to nadal nie znalazł się w naszej oficjalnej ofercie.

Jego założenie natomiast jest bardzo proste, będzie to surowiec pozbawiony chemii. Materiał na bazie skrobi, w 100% ekologiczny połączony z wiórkami drzewnymi wychodzący naprzeciw dyrektywie unijnej SUP, którego kompostowalność będzie odbywała się bez udziału określonych warunków zewnętrznych, co odróżnia go od granulatu biodegradowalnego.

Na razie głównie dedykowany dla branży opakowań jednorazowych, natomiast w późniejszym czasie wraz z odpowiednimi modyfikacjami może być przeznaczony dla wielu innych gałęzi branży wtryskowej. Gdyby np. dana firma nie potrzebowała materiału wykonanego w 100% z tworzyw naturalnych to można byłoby go odpowiednio zmodyfikować pod kątem większej wytrzymałości i dłuższego rozłożenia się w warunkach atmosferycznych.

Nasze granulaty WPC posiadają certyfikat FSC.

Kupując nasze produkty pomagasz chronić lasy na świecie.

postaw na wysoką jakość

Zapraszamy do współpracy

Współpracujemy z cenionymi specjalistami w Polsce i za granicą, dzięki czemu osiągnęliśmy wysoką jakość oferowanych produktów. Wykonaliśmy już szereg prób, które umożliwiają produkcje z naszego granulatu.

Zapraszamy do współpracy, wyceny są indywidualne dla klienta.

więcej informacj

WPC Biodegradowalne

Biodegradacja zgodnie z normą BSI PAS 9017 oznacza, że produkt przebadany zgodnie z nią rozłoży się na otwartym powietrzu  ➝ „na glebie”. Innymi słowy do rozpoczęcia procesu biodegradacji muszą wystąpić odpowiednie warunki (dodam, że każdy produkt oznaczony jako biodegradowalny nie rozkłada się po prostu sam z siebie, zawsze muszą wystąpić odpowiednie warunki aby proces biodegradacji się rozpoczął, np. w przypadku produktów kompostowalnych industrialnie jest to komora z odpowiednią, zwykle wysoką temperaturą – około 70°C, oraz zestaw odpowiednich bakterii przez określony czas np. 6 miesięcy).

W przypadku naszego produktu biodegradacja zachodzi podczas kontaktu z glebą zupełnie w naturalnych warunkach na wolnym powietrzu (w tym celu przebadano, że produkt wchodzi w kontakt z m.in. bakteriami mezofilnymi, które występują praktycznie w większości miejsc na naszej planecie w glebie) kolejnym warunkiem są promienie UV, tlen oraz wilgoć.

Krótko mówiąc im większa ilość słońca, ciepła, kontaktu z bakteriami i wilgoci tym szybsza degradacja produktu. W laboratorium przebadano produkt w określonej – ale optymalnej wersji, czyli średni dostęp do słońca, tak jak może to być w naturze. Uzyskany wynik pokazał, że w takich optymalnych warunkach czas rozkładu mieści się w przedziale od 6 miesięcy do 2 lat.

Podczas procesu biodegradacji zachodzi proces „biotranformacji”. To oznacza, że łańcuchy w cząsteczkach rozpadają się wracając do swojej pierwotnej postaci form woskowych. Tworzy się wówczas materiał, który jest dostępny do asymilacji i skonsumowania przez bakterie. Efektem biodegradacji jest więc biomasa, CO2 oraz woda.

Nasze produkty z serii Biolymer 010 oraz 020 spełniają wymogi normy BSI PAS 9017, a w szczególności potwierdzają, że w efekcie procesu biodegradacji nie powstaje mikro plastik. Dodam również, iż jednym z podstawowych wymogów normy jest potwierdzenie w badaniach laboratoryjnych, że podczas procesu biodegradacji nie powstają „mikro plastiki”. Wynik badania jest zero-jedynkowy: pozytywny lub negatywny – nie ma tutaj miejsca na inne wersje pośrednie.

Nasz produkt został w pełni przebadany przez niezależne certyfikowane laboratorium i uzyskał pozytywny wynik.