Granulaty z myślą o środowisku

Ekologiczne granulaty kompozytowe w społecznym projekcie WORLDmates.

Od wielu lat stykamy się z informacjami i statystykami dotyczącymi nadmiernej produkcji szeroko pojętego plastiku. Jest to tworzywo, które z pewnością jest bardzo wygodne w użyciu, natomiast odpady plastikowe, którymi zanieczyszczane jest środowisko naturalne, stanowią poważne zagrożenie dla naszej planety.

Działając w ramach marki Compositive, wyznając i stosując w praktyce ideę „zero waste” i zasady gospodarki w obiegu zamkniętym, chcemy jeszcze bardziej uświadamiać społeczeństwo, że ograniczenie plastiku jest koniecznością, a jego zamiennikami mogą być wyroby wykonane z naszego ekologicznego granulatu WPC. Dlatego też z przyjemnością włączyliśmy się w społeczny projekt WORLDmates.

Społeczny projekt WORLDmates w służbie natury

Edukacja ekologiczna w obecnych czasach jest kluczowa, szczególnie dla młodego pokolenia, które jest coraz bardziej świadome zagrożeń, jakie niosą ze sobą wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i odpady, i jakie konsekwencje w związku z tym możemy ponieść wszyscy, jako ludzka populacja.

Jako marka Compoistive, której misją jest ograniczenie plastiku i zastępowanie go produktami na bazie ekologicznych granulatów z domieszką mączki drzewnej, łusek kawy czy konopi, wspieramy wszelkiego rodzaju społeczne akcje ekologiczne. Tym razem włączyliśmy się w szkolny Projekt WORLDmates.

Projekt ten realizowany jest przez uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, a jego celem jest ekologiczna edukacja społeczeństwa i uświadomienie jak wielkie niebezpieczeństwo wiąże się z nadmierną produkcją i używaniem plastiku.

Projekt realizowany jest w Internecie, mediach społecznościowych, a także w ramach warsztatów edukacyjnych ,,Mroczne strony plastiku”.

Ekologiczne granulaty WPC jako zamiennik plastiku

W ramach wsparcia projektu WORLDmates marka Compositive dostarczyła uczniom próbki różnego rodzaju mieszkanek ekologicznych granulatów, a także gotowe przedmioty wykonane z granulatów WPC, które były eksponowane podczas warsztatów jako alternatywa dla plastiku.

Do tej pory w warsztatach wzięło udział już ponad 230 uosób, które odbywały się w I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej oraz w ramach VI Powiatowego Festiwalu Nauki w Suchej Beskidzkiej.

Twórcy projektu WORLDmates

Twórcy projektu WORLDmates

Realizacja tego projektu ma ogromne znaczenie zarówno dla nas jako marki ekologicznej i promującej ograniczenie stosowania plastiku, jak i dla samych uczniów i twórców projektu WORLDmates. Dlaczego? To my, ludzie, swoją działalnością zanieczyszczamy naszą jedyną planetę, przyczyniamy się do tragicznej śmierci wielu organizmów, ale też właśnie my mamy moc sprawczą, aby ograniczyć i zatrzymać ten proces.

Przeczytaj także