Granulaty z myślą o środowisku

Wyróżnienie dla Compositive za bio granulat BIOCOM starch

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2023 przeszły już do historii. W ciągu czterech dni zgromadziły prawie 600 firm z 26 krajów świata i niemal 14 tys mkw powierzchni. Była to jedna z największych imprez wystawienniczych w branży tworzyw sztucznych w ostatnich latach. Wystawcy z Polski oraz z zagranicy prezentowali swoje najnowsze maszyny i urządzenia, a także rozwiązania i technologie. Najlepsze z nich zostały docenione przez kapitułę konkursową PLATINIUM PLAST.

Biodegradowalny granulat BIOCOM starch

Wśród wyróżnionych tworzyw znalazł się również, prezentowany przez nas na targach, nasz innowacyjny, biodegradowalny granulat Compositive o unikalnej recepturze z domieszką skrobi termoplastycznej – BIOCOM starch.

W przeciwieństwie do standardowych plastików jest to materiał biodegradowalny i w 100% stworzony na bazie składników naturalnych.

Obecna edycja Targów PLASTPOL znacząco utwierdziła nas w przekonaniu, że zainteresowanie tworzywami o charakterze bio w naszej branży jest ogromne. Bardzo nas to cieszy, szczególnie dlatego, że właśnie podczas tegorocznych targów mieliśmy przyjemność zaprezentować nasz najnowszy biodegradowalny granulat na bazie skrobi termoplastycznej BIOCOM starch” – dodaje Piotr Pacyga Dyrektor generalny Compositive.

Jedna z prezentacji produkcji technologią wtrysku, z wykorzystaniem tego innowacyjnego bio-granulatu, odbyła się na stoisku firmy MARPRO, wyłącznego dystrybutora wtryskarek Haitian i Zhafir na terenie Polski

Poszukiwanie materiałów bio jako alternatywy dla popularnego plastiku to ogromna szansa dla Compositive zarówno na rozwój, jak i na propagowanie tego ekologicznego trendu również w Polsce. Trzeba dodać, że na zachodzie Europy stosowanie materiałów bio w różnych branżach jest znacznie bardziej powrzechne, Polska natomiast dopiero pomału się otwiera na praktyczne zastosowanie takich rozwiązań.

Targi PLASTPOL choć bardzo intensywne, były również dobrym czasem na nawiązanie nowych relacji biznesowych oraz na potrzymanie kontaktu z obecnymi klientami. Dziękujemy wszystkim za odwiedziny naszego stoiska i do zobaczenia za rok.

Przeczytaj także